top of page

Hyttu jsme stvořili, abychom měli kde snít

Jsme Adam a Dominik. Architekt a produkťák.

A nápad stvořit Hyttu se nám v hlavách uhnízdil na cestách v Norsku.

V odlehlé norské chatě, kterou jsme před lety na pár dní obydleli, jsme měli konečně čas přemýšlet jinak.

 

Pár dní jsme si povídali o svých plánech, o snech a o hezkých momentech, které jsme zažili. A Norsko se od té doby stalo naší srdeční záležitostí. Jednou ročně se na pár dní zavřeme v horách a nerušeně přemýšlíme.

Postrádali jsme v Česku místo, kde bychom se mohli cítit stejně. Místo, které by vybízelo k soustředění a ke kvalitnímu odpočinku.

 

A proto vznikla Hytta.

Hytta znamená v norštině chata a je pro nás symbolem zpomalení a času na sebe.

Vyhrnuli jsme si rukávy a pustili se do práce

Vhodné místo jsme hledali skoro rok a nakonec jsme ho našli kousek od Zlína. Když jsme poprvé scházeli lesem k místu, podívali jsme se na sebe, a hned jsme věděli, že je to přesně to, co hledáme. Místo splňovalo všechny naše představy - nachází se na samotě, na okraji krásného borového lesa, na pozemku je voda i elektřina a do města je to autem 10 minut.

 

Hyttu jsme stavěli z velké části sami, za pomoci kamarádů, rodiny a místních řemeslníků. Adam právě dokončil architekturu, a tak se chopil návrhu. Dominik toho moc neuměl, ale co nevěděl, okoukal z youtube.

 

Stavbou Hytty jsme strávili více než rok a nechali jsme v ní kus sebe. Máme k ní silný vztah a dělá nám radost, když ji můžeme sdílet s ostatními.

Věříme, že až do Hytty přijedete, oceníte s jakou péčí jsme místo promysleli a s jakou pečlivostí jsme zatloukli každý hřebík.

Hytta je pro nás místem k hluboké práci a přemýšlení

Je ale jen na vás, jak poslouží vám

Našim snem je dát tvořivým lidem prostor naplno využít svůj potenciál. Máme kolem sebe mnoho talentovaných lidí, kteří si zaslouží mít místo, kde se mohou naplno soustředit na věci, na kterých jim záleží

Inspirovali jsme se u Billa Gatese. Ten vyznává tzv. think weeky neboli týdny pro hluboké přemýšlení. Think weeky si dopřává dvakrát ročně a stejně tak to teď děláme i my.

Hytta je pozvánka pro vás, abyste si to také vyzkoušeli.

Dopřejte si pár nezapomenutelných dní na kouzelném místě
bottom of page